Neváhej se přihlásit na nejbližší volný termín řízené rumové degustace ve středu 5.4.2023 od 19 hodin. Máme poslední volná místa.

A.H.Riise XO Founders Reserve 3rd Edition 44,8% 0,7l

Jedná se o třetí vydání z limitované řady Founders Reserve. Vyrobeno bylo 8976 lahví.
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: RU1397
Značka: A.H.Riise
1 592 Kč 1 316 Kč bez DPH
Kategorie: Karibské rumy
Země původu: Panenské ostrovy
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 44,8%
Položka byla vyprodána…
Jedná se o třetí vydání z limitované řady Founders Reserve. Vyrobeno bylo 8976 lahví. Rum byl stočen v síle 44,8% alkoholu. A.H. Riise XO Founders Reserve (třetí vydání) je velmi komplexní a chutný rum. Master Blender si vybírá z široké nabídky sudů, které obsahují staré rumy vyzrálé k dokonalosti. Každý z těchto rumů má svoji jedinečnou vůni a chuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise si z cest vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití. V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu. Rumy z této produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším.

 

Zpět do obchodu