Světem oceněné whisky

Světem oceněné whisky

Věděli jste, že whisky Glenmorangie a Ardbeg patří mezi světově oceňované whisky, které určitě stojí za vyzkoušení?

Každý rok se v Las Vegas pořádá mezinárodní soutěž v degustaci whisky The International Whisky Competition, které se taky přezdívá „Olympijské hry světa whisky“. Pro oceněné palírny to znamená velkou prestiž, něco jako, když restaurace získá Michelinskou hvězdu.

Ardbeg

Oceněná whisky z palírny Ardbeg, Ardbeg An Oa zraje v různých typech sudů a práce Dr. Billa Lumsdena, který dokonale míchá destiláty z různých typů sudů stojí za tímto mimořádným úspěchem. Single malt An Oa je oceněná jako nejlepší single malt whisky z Islay, nejlepší rašelinová whisky a nejlepší single malt whisky bez udání stáří. Ardbeg získal i další ocenění pro whisky ze svého portfolia. Ardbeg Corryvreckan získal ocenění za nejlepší whisky o sudové síle nebo také v nejlepší single malt whisky Islay, nejlepší rašelinová whisky a nejlepší single malt whisky bez udání stáří, kde se umístil za svým kolegou Ardbeg An Oa.

Glenmorangie

K další světové špičce také řadíme whisky z palírny Glenmorangie, které má na starosti mist destilér Dr. Bill Lumden, který je považován na světovou špičku ve svém oboru.

Pod jeho rukama vznikla také whisky roku Glenmorangie Gran Vintage 1991 single malt. Další ocenění na svém kontě má také whisky Glenmorangie The Original, která se pyšní titulem nejlepší desetileté skotské whisky. Další titul, tentokrát za nejlepší skotskou dvanáctiletou whisky má Glenmorangie Lasanta a Glenmorangie Quinta Ruban, která se pyšní titulem nejlepší single malt wisky ve věku od 13 do 17 let.

Zpět do obchodu