Zveřejnili jsme první etapu termínů degustací pro tento rok. Neváhejte se prostřednictvím telefonu nebo e-mailu přihlásit.

Glenfiddich 12y 40% 0,7l

Glenfiddich 12 y.o. dominuje kategorii skotských single malt whisky a je to celosvětově nejprodávanější a nejoceňovanější whisky na světě.
Můžeme doručit do:
8.2.2023
Skladem (13 ks)
Kód: WS091
Značka: Glenfiddich
879 Kč 726 Kč bez DPH
Kategorie: Skotská whisky
Země původu: Skotsko
Druh: Single Malt
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 40%
Glenfiddich 12 y.o. dominuje kategorii skotských single malt whisky a je to celosvětově nejprodávanější a nejoceňovanější whisky na světě. Zraje v sudech ze španělského a amerického dubu, což významně přispívá k její jemné a zralé chuti. Aroma je lehké a sladové, s citrónovými tóny. Přidáním vody se rozvine ořechovo sušenková sladovost, tóny sušených jablek a suché trávy. Chuť je měkká, slabá ořechovost, slad a vanilka. Měkké dokončení, lehce ovocné s náznakem čokolády. Glenfiddich je považován za nejznámější whisky palírnu na světě. Založil ji v roce 1887 William Grant. Destilerka se nachází v blízkosti města Dufftown v oblasti Speyside. Je pojmenována podle údolí Glen Fiddich, ve kterém leží, což v galštině znamená údolí jelenů, a odtud i busta jelení hlavy v logu značky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tato skotská palírna byla založena v roce 1886 Williamem Grantem a dodnes je ve vlastnictví rodiny. Jako první palírna vyvážela svoje produkty za hranice Skotska. Všechny výrobní procesy vč. použitého ječmene si zajišťuje palírna sama. Palírna produkuje jedny z nejprodávanějších sladových whisky na světě.

Zpět do obchodu