Kirk and Sweeney

Název Kirk and Sweeny je odvozen po dřevěném škuneru, který sloužil k převážení a pašování rumu z Karibiku do USA. Rumy se tenkrát nepřevážely na jedné lodi až přímo na pevninu, ale zakotvilo se na tzv. „Rum Line“ a rum se prodával ostatním obchodníkům na menších lodích, kteří rum pašovali na břeh. Kirk snad Sweeney můžeme tedy nazvat lahodným pašeráckým rumem v krásné buclaté láhvi.

Rum Kirk and Sweeney se vyrábí z čerstvé cukrové třtiny v Dominikánské republice, kde také zraje za pečlivého dohledu v dubových sudech.  Proces zrání v sudech ovšem následuje až po samotné destilaci. Z dubových sudů rum získává svou osobitou tmavě mahagonovou medovou barvu a aroma sušeného ovoce. Celý dojem je pak doplněn vůní připomínající čerstvě upečené sladké pečivo.

Při prvním ochutnání těchto rumů vaše chuťové pohárky potěší chuť karamelizovaného cukru s tóny lesního ovoce. Celý tento proces se přenáší do jemné příchutě vanilky a sladkých mandlí. V závěru nás u těchto rumů doprovází chuť ovoce v čele s fíky.

Nabídka těchto rumů se liší podle doby odpočinku mezi obručemi sudu. Standardem je 12 let starý rum Kirk and Sweeney 12 YO, 40%. Následuje Kirk and Sweeney 18 YO, 40%, dále pak Kirk and Sweeney 23 YO, 40% a finále luxusu uzavírá specialitka s názvem Kirk and Sweeney XO Cask Strenght Edition Limatada NO. 1, 65,5%.

Celkově vás tyto rumy uchvátí nejen svou chutí, ale také vysoce luxusním dojmem díky své robustní láhvi. Každá láhev má své vlastní ručně psané číslo.

Kirk and Sweeney Gran Reserva
1 019 Kč –4 %
971 Kč

Kirk and Sweeney byl legendární škuner, který během prohibice zásoboval...

Kód: RU1383
Kirk and Sweeney Gran Reserva Kartonek
1 043 Kč

Kirk and Sweeney byl legendární škuner, který během prohibice zásoboval...

Kód: RU1623
Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior Kartonek
1 252 Kč

Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior rum se vyrábí z ručně sbírané cukrové...

Kód: RU1628
Kirk and Sweeney Reserva
820 Kč

Po otevření na vás čeká zemitě sladká vůně cukrové třtiny a medu s tóny...

Kód: RU1369
Kirk and Sweeney Reserva Kartonek 40% 0,7l
943 Kč –0 %
938 Kč

Po otevření na vás čeká zemitě sladká vůně cukrové třtiny a medu s tóny...

Kód: RU1542
Kirk and Sweeney XO Edition Limitada No.1 65,5% 0,7l
6 624 Kč

Kirk Sweeney XO je ojedinělý luxusní klenot pro stále rostoucí skupinu...

Kód: RU385
6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Zpět do obchodu