Zveřejnili jsme termíny degustací pro rok 2024. Více zde.

Diplomatico Distillery Collection No.1 Batch Kettle 47% 0,7l

Diplomatico v limitovaných lahvích Distillery Collection.No. 1 Batch Kettle rum vzniká v destilační koloně na výrobu whisky.
Prodej ukončen
Kód: RU255
Značka: Diplomatico
1 459 Kč –2 % 1 423 Kč 1 176 Kč bez DPH 2 033 Kč / 1 l
Kategorie: Karibské rumy
Země původu: Venezuela
Doba zrání: 6 let
Cukr g/l: nedoslazeno
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 47%
Diplomatico Distillery Collection No.1 Batch Kettle 47% 0,7l
1 459 Kč –2 %
Výroba rumu se v jednotlivých palírnách liší. Díky různým metodám a technikám tak může vzniknout tolik pestrých a chuťově rozdílných rumů. A velký podíl na tom mají i jednotlivá destilační zařízení. A právě k nim obrací svou pozornost Diplomatico v limitovaných lahvích Distillery Collection. No. 1 Batch Kettle rum vzniká v destilační koloně na výrobu whisky, Batch Kettle. Rum je pomocí ní vždy destiloval v několika různých várkách. Důležité přitom je, že odpařená kapalina či voda se z kotle vždy přidávala do várky další. Výroba tak byla poměrně pomalá a vyžadovalo řemeslné zásahy. Pro jeho výrobu byla použita melasa cukrové třtiny, která si po řemeslné destilaci šla odpočinout do sudů z dubového dřeva. Výsledkem celého tohoto procesu je parádně zlatavý rum s výraznou a jemně nasládlou vůní květin, tropického ovoce a vanilky. V jeho chuti dominují dřevité stopy dubového sudu, červené ovoce a nasládlý karamel. Vše uzavírá měkký a příjemně dlouhý závěr.
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 13.11.2020
+ lahůdka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Diplomático je legendární značka rumu, která vznikla na konci 18. století díky velké iniciativě a vášni Dona Juancha Nieta Melendeze, který se zabýval objevováním zdrojů a procesů odpovědných za mnoho lákavých chutí tradičních nápojů ve Venezuele. Don Juancho neúnavně hledal svůj vlastní způsob výroby rumů. Zohledňoval dané životní prostředí, které výrobní proces do jisté míry ovlivňují – například tropické počasí – horko a vlhko. A tak stvořil kombinací mnoha produktů – rumů a různých šťáv a přísad. A nechal vzniknout skvělý rum s nezaměnitelným tělem a jemným aroma.

Zpět do obchodu