Neváhej se přihlásit na nejbližší volný termín řízené rumové degustace ve středu 5.4.2023 od 19 hodin. Máme poslední volná místa.

Hampden Estate 46% 0,7l

Rum má velice intenzivní aroma se stopou zelených banánů, jablek, ananasů a květinových tónů.
Můžeme doručit do:
4.4.2023
Skladem (18 ks)
Kód: RU357
Značka: Hampden
1 391 Kč 1 150 Kč bez DPH
Kategorie: Karibské rumy
Země původu: Jamajka
Doba zrání: 8 let
Cukr g/l: nedoslazeno
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 46%
Rum má velice intenzivní aroma se stopou zelených banánů, jablek, ananasů a květinových tónů. V chuti dominuje zejména banán a ananas, které se objevují ihned z počátku. Exotická sladkost se spojením karamelu a kokosového ořechu, známky kešu a nádechem lékořice v závěru. Jamajská Hampden Estate byla v oblasti Trelawny založena zhruba v roce 1753. V polovině 19. století to bylo právě zde, kde se zrodila nesmírně komplexní technika výroby aromatických rumů. Hampden Estate patří mezi poslední aktivní palírny, které k výrobě svých rumů dodnes používají diskontinuální destilační proces, přírodní kvasinky a pramenitou vodu. Žádný přidaný cukr, taniny, karamel či glycerin. Pouze nefalšovaný, autentický rum, jenž neobsahuje nic umělého.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jamajská Hampden Estate byla v oblasti Trelawny založena zhruba v roce 1753. V polovině 19. století to bylo právě zde, kde s zrodila nesmírně komplexní technika výroby aromatických rumů s neobyčejně vysokou hladinou esterů, které záhy prosluly po celém světě. Dnes je Hampden jednou z pouhých dvou palíren, které tuto tradici udržují. Roku 2009 se stala majitelem Hampden Estate rodina Husseyů a teprve oni zde navíc zavedli praxi staření rumu. V roce 2018, po 265 letech od zahájení provozu, se stařené rumy z této slavné palírny začaly prodávat. Vyrábějí se za pomoci pramenité vody, přírodní „divoké“ fermentace a výlučně za použití kotlíkových destilačních zařízení Stáří se v tropických podmínkách a neobsahují žádný cukr ani jiné přísady.

Zpět do obchodu